Через аномальну спеку можемо залишитися без електрики: “Укренерго”

0
703

“Укренерго” попереджає, що через високу температуру в Україні можуть відключити електроенергію.

Про це пише національна енергетична компанія «Укренерго».

Два останні тижні показали, що через спеку склалася загрозлива ситуація із забезпеченням балансу виробництва та споживання електроенергії, через що можуть вимкнути електроенергію.

Зазначають, що пік споживання потужності в системі становив 17935 мегават, і для забезпечення балансу при підвищенні температури повітря та піковому споживанні необхідні резервні маневрові потужності, зокрема, блоки ТЕС, забезпечені паливом.

Також відомо, що за умови підвищення температури повітря, збереження тенденції до виведення блоків ТЕС в аварійний ремонт та відсутності палива на теплових станціях в енергосистемі складеться надзвичайна ситуація.

«Це означає, що в «Укренерго» не залишиться інструментів для забезпечення покриття максимальних навантажень в енергосистемі. У таких випадках «Укренерго» може застосовувати графіки аварійного вимкнення для забезпечення цілісності енергосистеми», – йдеться в повідомленні.

Для подальшої надійної роботи енергосистеми необхідно забезпечити стабільність постачання вугілля, зокрема на Криворізьку та Луганську ТЕС («ДТЕК Енерго»).

Окрім того, в “Укренерго” сказали, що вирішити питання може прискорення виведення з ремонтів Трипільської, Зміївської ТЕС («Центренерго») та Слов’янської ТЕС («Донбасенерго») або ж включення у роботу газомазутних блоків ТЕС.

З відповідним листом вже “Укренерго” вже звернулося до Ради безпеки.