Вбивство дитини після народження або запровадження постнатального аборту у США

0
2160

У штаті Вірджинія, США, вже йдеться не лише про аборти, але й про аборти після народження, тобто про евтаназію та євгеніку в одному.

У Сполучених Штатах триває драматичні боротьба, ставка якої — життя або смерть ненароджених і новонароджених. У той час, як захисники життя розраховують на скасування через Верховний суд абортного закону, деякі штати намагаються запровадити місцеві приписи — на зразок штату Нью-Йорк, в якому наприкінці січня 2019 року прийнято закон, що дозволяє практично без обмежень виконувати аборти протягом усієї вагітності аж до дев’ятого місяця.

Губернатор Вірджинії, який також хотів впровадити подібний закон, визнав, що аборти можна робити навіть під час пологів, які вже почалися. Такий проект менше, ніж за тиждень після подій у Нью-Йорку, запропонувала державному законотворчому комітету штату Вірджинія політикиня-демократка Кеті Тран. Чинне законодавство дозволяє переривання вагітності в третьому триместрі тільки у разі високого рівня загрози для життя матері. Саме цей пункт місцеві політики від демократичної партії вирішили розширити до ризику втрати здоров’я чи життя (без обов’язкової оцінки її імовірності) та можливості психічної шкоди для матері.

При цьому для проведення процедури вже потрібна була б письмова згода не трьох лікарів, як зараз, а лише одного. Тому, якщо знайдеться один радикальний прихильник «права на вибір», то саме ризику психічних проблем у матері (внаслідок пологів чи хвороби дитини), може виявитися достатньо, щоби прийняти рішення про розчленування тіла людини, яка приходить у світ.

Губернатор штату Ральф Нортам у своєму виступі на радіо WTOP у Вірджинії, захищаючи пропозицію Кеті Тран, поширив її до ідеї найрадикальніших рухів «pro choice», тобто до так званого «постнатального аборту» або прийняття рішення про вбивство дитини — увага — після її народження. Нортам сказав, що запропонований в його штаті закон може піти ще далі й у ситуації деформації, серйозної хвороби чи ризику смерті дитини поза лоном матері «дитина народилася б, потім її тримали б у комфортних умовах і реанімували, якщо цього хоче жінка та її сім’я» А потім? «Відбулося би обговорення, що робити далі, між матір’ю і лікарем». Це він вирішував би жити чи померти хворій, але ще живій, дитині. Тому йдеться не тільки про аборт, а ширше — про евтаназію та євгеніку разом. Саме так, бо у запропонованому законі немає чітких критеріїв оцінки того, що лікар може визнати підставою на користь «постнатального аборту».

Отже, якщо народиться дитина, наприклад, із розвиненою трисомією чи Синдромом Дауна, то лікар може у цьому разі визнати, що мати психічно не в стані виховати таку дитину, тому кращим рішенням для неї буде зробити укол з летальною речовиною. На цьому тижні також не вдалося прийняти в Сенаті закон щодо дітей, які пережили аборт. Він мав зобов’язати лікарів надавати таким немовлятам будь-яку необхідну допомогу і транспортувати їх до лікарні. Те, що цей закон не пройшов у Сенаті й те, що конгресмени не протистояли цим очевидним актам дітовбивства, американський єпископат назвав немислимим. В опублікованій із цього приводу заяві голова Комісії єпископату щодо захисту життя сказав, що ненадання допомоги вже народженим дітям, приречення їх на страждання і смерть — це варварство.

Архієпископ Джозеф Нойманн закликав парламентаріїв не поширювати абортів до вбивства новонароджених. Щодо цих подій висловився також єпископ Джеймс Конлі, голова Комісіє єпископату щодо подружжя. Він зауважив, що останні події свідчать про те, що культура смерті в США стає дедалі агресивнішою. Однак утішають переміни в молодому поколінні американців. Щорічні «Марші за життя» та молитва перед абортивними клініками показують, який молодий у США Рух «За життя» і як багато енергії, радості та любові привносить у нього молодь. В останньому інтерв’ю єпископ Конлі висловив жаль з приводу зростаючої в Церкві плутанини щодо основних істин про людину, зокрема, про подружжя та сексуальність. Він визнав, що твердження деяких високопоставлених теологів, єпископів і навіть кардиналів викликають занепокоєння. Однак нагадав, що ніхто не може змінити того, чого Церква завжди безпомилково навчала.

У своєму виступі в Конгресі Сполучених Штатів Америки 5 лютого 2019 року президент країни Дональд Трамп також згадав про нещодавню діяльність на користь абортів губернаторів штатів Нью-Йорк і Вірджинія та закликав конгресменів прийняти закон про заборону пізніх абортів.