Бюджет України за жовтень стрімко спорожнів на третину

0
430

На початок листопада залишки коштів на Єдиному казначейському рахунку (ЄКР) стали меншими на третину, до 15 млрд грн.

Про це свідчать дані Держказначейства України, пише “Цинічний Львів”.

“15 млрд 146,2 млн грн на єдиному казначейському рахунку станом на 01.11.2020”, – йдеться у повідомленні казначейства.

Водночас станом на 1 жовтня на ЄКР було 21 млрд 275 млн грн. Тобто, за місяць залишки на єдиному казначейському рахунку скоротилися на 28,8%.

Мінімальний залишок коштів на єдиному казначейському рахунку цьогоріч становив 10,517 млрд грн станом на 1 квітня, максимальний – 75,701 млрд грн станом на 1 липня.

Попередній найбільший залишок коштів на ЄКР був у вересні 2017 року, коли в держскарбниці було 63,1 млрд грн.

Як йдеться в повідомленні проекту “Ціна держави” неурядової організації “CASE Україна”, порівняно із залишками станом на 1 листопада 2019 року скорочення становило 38 млрд грн або 71,6%. Нині уряд поступово витрачає доходи від прибутків державних компаній, які дозволили у червні сягнути рекордного показника в 75 млрд грн.

“Протягом листопада залишки на єдиному казначейському рахунку найімовірніше продовжать скорочуватись, адже на сюрпризи у вигляді особливо великих надходжень до казни в листопаді розраховувати не доводиться.

А якщо врахувати наростаючий дефіцит та необхідність фінансування видатків під кінець бюджетного року, то покращення динаміки наповнення доходної частини, яке спостерігається протягом останніх місяців не сильно врятували ситуацію, тому залишки у скарбниці можуть скоротитись нижче від позначки 10 млрд грн”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Зеленський схвалив витрати на субсидії з державного бюджету.