Борис Джонсон йде у відставку – ЗМІ

0
261

Прем’єр-міністр Британії, друг України Борис Джонсон йде у відставку з поста лідера Консервативної партії. На посаді очільника уряду він залишиться до осені 2022 року.

Про це 7 липня повідомляють низка провідних джерел – Daily Mail та ВВС.

Політик за даними джерел має зробити відповідну заяву сьогодні.

Раніше Борис Джонсон заявляв, що не збирається йти з посади прем’єр-міністра, попри урядову кризу. Як пояснив Джонсон своє рішення, його відставка викличе дострокові вибори, на яких Консервативна партія може програти.

«Робота прем’єр-міністра полягає в тому, щоб провести країну крізь важкі часи», – заявив очільник уряду Великої Британії та додав, що планує призначити нових людей на всі звільнені посади.

Також Джонсон зауважив, що «літо, яке могло бути сфокусоване на економічному зростанні, пройде в боротьбі за лідерство», якщо він піде з посади.

У британському уряді на тлі секс-скандалу з Крісом Пінчером, «головним батогом Консервативної партії», який відповідає за присутність у парламенті та голосування депутатів-консерваторів, виникла урядова криза. Міністри масово йдуть у відставку та закликали піти з посади Джонсона. Щонайменше 30 урядовців написали заяви про відставку.

Британський уряд не вперше вимагає відставки Джонсона. У квітні 2022 року 28 депутатів-консерваторів публічно закликали Бориса Джонсона піти з посади. Тоді британському прем’єру вдалося залишитися. Під час голосування очільник уряду отримав вотум довіри серед обраних членів Консервативної партії 211 голосами проти 148.

Для України втрата Джонсоном посади буде мати вкрай негативне значення.

Раніше повідомлялося, що президент Володимиро Зеленський розповів, що під час розмови 5 липня з прем’єром Великої Британії Борисом Джонсоном обговорили про додаткову безпекову допомогу для України на 100 млн фунтів.