«Бо такий мер нам не потрібен», – Святослав Сірий про акцію протесту біля Ратуші

0
1301

Якщо ви львівянин чи гість міста, то прогулюючись площею Ринок упродовж останніх кількох днів, могли помітити на вході до Міськради дивне наметове містечко.
Сміливіші з вас підходили до хати без вікон та дверей, щоб запитатись, хто там живе та чому він обрав саме таке розташування. Інші ж, опустивши очі додолу та втупивши погляд у старий австріяцький брук, проходили повз, намагаючись залишитись не поміченим. Але ж цікавість таки роз’їдає?
Сьогодні «Цинічний Львів» заспокоїть ваше збентежене серце й розум, бо, поспілкувавшись із одним з організаторів безстрокової акції (яка саме й розкинулась на вході до Ратуші) Святославом Сірим, ми можемо пояснити вам хто і для чого поселився у дивному наметі.

Святославе, розкажіть, будь ласка, яка саме акція відбувається зараз у центрі міста?

У понеділок (ред.27 травня) ми розпочали безстрокову акцію. Основна її мета – відставка діючого мера, Андрія Садового.

Крім цього, ми вимагаємо розформувати муніципальну варту міста, бо діяльність її є незаконною по відношенню до звичайних львів’ян, за чий рахунок ці «охоронці порядку» по суті й існують.

Також ми хочемо отримати від міських чиновників і низку інших речей: постійні публічні звіти про видачу квартир та земельних ділянок, стану житла для учасників АТО, справи автобусного заводу та інших кричущих проблем.

Чи може звичайний львівянин звернутись за допомогою до вас, якщо у нього виникла проблема з владою міста?

Звісно. При наметовому містечку ми відкрили штаб порятунку Львова. Він сформований з учасників багатьох громадських організацій, зокрема спілки ветеранів російсько-української війни, «НацКорпусу» Львівщини.

У цьому штабі постійно працюють юристи, які приймають звернення громадян про проблеми в місті. З цих запитів ми сформуємо пропозиції на різні теми, які будемо виносити на всі наради щодо цих питань включно з сесіями Міської ради.

Наразі, вже зареєстровано дві ухвали: перша про відставку Андрія Садового інша про ліквідацію муніципальної варти. Найбільше будемо апелювати до депутатів, щоб вони голосували за ці ухвали і виконували їх умови.

Що спонукало вас до організації такої акції?

Розпочну з передісторії.
У середу (ред. 22 травня) ми прийшли на колегію, де погоджували різні питання, зокрема скандальне –  про безкоштовне виділення землі невідомій особі. Вартість цієї землі, на хвилинку, складає 500-700 тисяч доларів!

Окрім цього виділення квартир, за невідомі заслуги, членам виконкому, зокрема пану Бабаку, який і без того славиться набитими кишенями.

Андрія Івановича «пояснив» нам це просто: «Я розберуся». Також сказав, що коли на нього здійснюють тиск, то він робить все навпаки. Питання: тиск, в його розумінні, це коли громадяни Львова спокійно запитують щось у своєї влади?

Коли ми прийшли вже на виконком (ред. 24 травня), то Садового там просто не було. Напевно тому, що у нього є важливіші справи, ніж вирішення проблем міста. Можливо, це була ділова зустріч з російським бізнесменом Фрідманом щодо підготовки цьогорічного Леополіс джаз фесту?

Від його заступників (ред.. Євгена Бойка та Геннадія Васьківа) ми теж не отримали конкретної відповіді, а лише образи в сторону громадських активістів, учасників бойових дій та «НацКорпусу», буцімто ми  «бандити і рєкєтьори». Словом, по собі судять.

В результаті один з активістів не витримав та «позначив» цих двох товаришів, які підігрують Садовому і, водночас є його цапами-відбувайлами.

Після цього випадку ми вирішили взагалі проаналізувати, що було зроблено Андрієм Садовим впродовж його мерства. Ми поспілкувались із громадою Львова про це і дійшли простого висновку: такий мер і подібні йому чиновники нам не потрібні.

Чи виходив хтось з представників Міської ради до вас, можливо, був якийсь діалог з активістами?

Наразі, більшість з них заходять до Міської ради через чорний вхід. Ті ж, хто заходить через центральний – високо підіймають голову, роблячи вигляд ніби нас немає. Тому й повстає питання чи потрібні громадянам Львова такі чиновники, які просто не хочуть бачити людей.

Як реагують прості львів’яни на таку акцію у самому центрі міста?

Є мала категорія садоботів. Але після спілкування з нами, після того, як ми пояснюємо їм усю ситуацію, деякі з них переходять на наш бік і навіть записуються на нічні чергування.

Більшість ставиться позитивно. Людям подобається рівень організації акції. Подобається такий рух, з правильно встановленою метою. Люди можуть прийти і спокійно проконсультуватися з тих питань, які їх турбують. Це свого роду така успішна маленька міська рада, яка утворилась під офіційною, яка вже дуже довгий час керується не інтересами львів’ян, як мало би бути в ідеалі, а керується виключно своїми інтересами.

Перед входом до ЛМР з’явився і намет «Національного корпусу». Яку роль, які обовязки взяв на себе саме «Нацкорпус»?

Роль «Національного корпусу» така сама як і інших організацій, що беруть участь у акції. Нас об’єднують одні і ті самі вимоги. Окрім цього, ми допомагаємо, охороняючи наметове містечко. Загалом, ми долучаємося до допомоги абсолютно в усіх напрямках акції, навіть допомагаємо готувати їжу.

Наші активісти є на місці цілодобово: кожен бажаючий може прийти та поспілкуватися з нашими активістами чи командирами у будь-який час доби. Так само можна прийти і долучитись до нашої безстрокової акції, а за бажанням і до лав «Національного корпусу».

Які плани активістів на цей тиждень?

Плануємо приходити сесії Міськради, де хочемо на пряму підіймати два найголовніших запитання: відставку Садового та розформування муніципалів.

Окрім цього хочемо спитати про незаконну заборону доступу громадян до Міської ради, яку чиновники міста прийняли спеціальним регламентом, який суперечить закону України.

Адже з 2017 року кожен львів’янин має право на вільний доступ до міськради, зокрема вхід на сесії. Бо ж саме там вирішуються питання громадян Львова, які безпосередньо мають брати участь у таких засіданнях, щоб розуміти, що відбувається у їх місті, їх домі.

Звісно, ми згідні, що для цього потрібно ввести правила пропуску осіб до міськради: перевірка особи, встановлення мети її приходу і так далі.

Також кожного дня ми плануємо проводити брифінги, для того, щоб громада міста була в курсі подій, що відбуваються під вікнами міської ради: яка реакція влади, чи були прийняті якісь рішення.

Святослав Сірий – начальник штабу «Національного корпусу» Львівщини. Вивчав філософію у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Брав участь у Революції Гідності 2014 року. Позивний – Хоробрий.