Блокові конструктори з великими деталями – розвиток дитячої уяви, фантазії та моторики

0
1291

Усі пам’ятають, як використовували предмети, знайдені навколо будинку, щоб побудувати форт чи замок. Хоча це здається простим проведенням часу, будівництво різних об’єктів із блокових конструкторів з великими деталями є надзвичайно збагачувальною діяльністю для дитячого інтелекту.

Ці види ігор можна вводити з першого року, коли дитина починає координувати свої рухи. Спочатку малюк може лише складати шматки разом або збивати їх, але він потроху навчиться створювати цілі багатоповерхівки.

Блокові конструктори з великими деталями – чудовий подарунок дітям різного віку.

Який блоковий конструктор вибрати?

Для малюків від 1 рочка підходять так звані видувні конструктори. Це набори з великими кольоровими деталями різних геометричних форм. Для таких іграшок використовується м’яка пластмаса не більше 5 кольорів. Деталі не фіксуються між собою кріпленням, а складаються за принципом старих добрих кубиків.

Старшим діткам, починаючи з 2 років, можна купити блокові конструктори з фіксованими деталями. Гра буде ще цікавішою, якщо в наборах для конструювання будуть присутні фігурки тварин, чоловічків, машинки, вікна та двері для будиночків і т.д. Тут у малюка вже буде підключатися не тільки дрібна моторика і мислення, а й сюжетна гра.

Також старшим дітям будуть цікаві блокові конструктори, з яких можна зібрати справжній ляльковий будиночок з обстановкою і жителями, будмайданчик із діючою будівельною технікою, пожежну станцію, ферму з тваринами. І це далеко не весь список тематичних наборів-конструкторів.

Переваги будівельних ігор для дітей

Ось кілька позитивних ефектів, які блокові конструктори з великими деталями можуть мати на ваших дітей:

  • Розвиток координації та дрібної моторики. Граючи з будівельними блоками, діти тренують моторику та краще орієнтуються в просторі.
  • Допомагають вивчити геометричні фігури, кольори, розміри та просторові поняття.
  • Стимулюють такі навички, як концентрація, увага, творчість та уява.
  • Допомагають дітям ознайомитись із законами фізики, такими як гравітація та рівновага. Малюки можуть вивчити ці поняття, граючи з важелями, похилими площинами та шківами.
  • Допомагають підвищити самооцінку та впевненість дитини. Коли малюки досягнуть певних цілей і побачать, що їх зусилля оцінюються батьками, це зробить їх гордими та мотивованими досягти успіху.
  • Сприяють організації, якщо батьки навчать дітей збирати всі свої іграшки після гри.

Гра з блоковими конструкторами з великими деталями вимагає планування схем чи моделей, котрих слід дотримуватися. Якщо грати в групі, дитина також може дізнатися про співпрацю та командну роботу.

Будівельні ігри сприяють усвідомленню дитиною дійсності, а також можуть навчити малюків виконанню ролей та функцій, коли вони грають з іншими дітьми.

Будівельні ігри – надзвичайно збагачуючі заходи для дитячого інтелекту та моторних навичок.