Біля Львова у “реабілітаційному центрі” незаконно утримували людей у рабських умовах (ФОТО)

0
783

На Львівщині у селі Малі Підліски поліція викрила незаконний “реабілітаційний центр” для алко- та наркозалежних. У ньому незаконно утримували у рабстві 17 людей. Сьогодні, 20 серпня, правоохоронці затримали двох підозрюваних в організації цієї установи.

Про це повідомляє zaxid.net.

Як повідомили в прокуратурі Львівщини, “центр” працював без жодних дозвільних документів та без залучення медиків. Керівники установи – 40-річний уродженець Харківщини, який проживає у Львові, та 43-річна уродженка Житомирської області, яка працює та живе безпосередньо на роботі. Допомагали в здійсненні такої діяльності ще п’ятеро осіб.

При цьому за перебування алко- та наркозалежних у цьому “центрі” з їх родичів брали гроші начебто за лікування. Натомість ніякого лікування там не надавали, а на утримуваних осіб чинили психологічний тиск та змушували їх безкоштовно працювати.

“Самовільно залишити центр люди не могли, бо перебували під постійним наглядом персоналу. Водночас, з’ясували, що пацієнти потрапляли до “центру” проти своєї волі, а їх “лікування” оплачували родичі. Вартість за місяць сягала 9 000 грн, не враховуючи кошти на медикаменти чи особисті потреби. При цьому родичі думали, що їх рідних лікують”, – повідомила прокурорка Львівщини Ірина Діденко.

За даними начальника поліції Львівщини Василя Віконського, у закладі утримували 17 осіб віком від 19 до 40 років. Це мешканці Львівської області, а також Києва, Тернополя та Харкова. Утримуваних за непослух били. Також цим людям не давали можливості спілкуватися з рідними.

Викрили фігурантів 20 серпня оперативники обласної поліції. Зараз причетним готують підозри та клопотання про обрання запобіжних заходів.

За цим фактом відкрите кримінальне провадження за ч.2 ст.149 (торгівля людьми) КК України, санкція якої передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна