Без тварин: українські цирки мають оновити програми до 2021 року

0
505

До 2021 року цирки в Україні мають відмовитися від використання тварин у своїх розважальних номерах. 

Про це повідомила заступниця міністра культури, молоді та спорту Ірина Подоляк в інтерв’ю для Цензор.Нет.

За словами чиновниці, після того, як в Україні офіційно заборонять використовувати тварин для розваг, їх передадуть до реабілітаційних центрів.

Триває процес перемовин з громадськими інституціями, які готові прийняти цих тварин. Є тварини, які належать державі, – їх 96. Ми підписали меморандум з Еко-парком Фельдмана, і він готовий прийняти їх усіх. Там хороші умови і парк готовий дотримуватись усіх цивілізованих правил утримання“, – розповіла Подоляк.

Вона також додала, що дресирувальникам, які мають право власності на чотирилапих, запропонували вступити у переговори.

Держава не має наміру говорити їм, що робити, але ми даємо вікно можливостей. Варіантів багато, але важливо зрозуміти, що ми не можемо заборонити використання тварин у державних цирках, а у приватних не заборонити, тому що тоді ми створимо нерівні умови“, – сказала чиновниця.

За її словами, адміністрації цирків нині побоюються потрапити у складну фінансову ситуацію і переконують, що українців не цікавлять виступи без тварин.

Для наших цирків це виклик, вони мають час на оновлення своїх програм на 2021 рік“, – зазначила Подоляк.

Нагадаємо, раніше міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський заявив, що упродовж 2020 року в державних цирках відмовляться від вистав з тваринами. За його словами, зараз Кабінет міністрів розробляє стратегію з реабілітації тварин, які раніше брали участь у циркових виставах.

Як повідомлялося, 17 вересня Окружний адміністративний  суд заборонив міському цирку  заборонив використовувати тварин в одеському цирку.