Батьки почорніли від горя: у Луцьку 5-річну дівчинку, яка померла від зупинки серця, ховали у мішку. Лікарі підозрюють коронавірус (ФОТО, ВІДЕО)

0
849

У Луцьку внаслідок зупинки серця на фоні важкої пневмонії померла дитина. Дівчинці Вікторії Смаль було 5 років. Через підозру на коронавірус її хоронили в закритій труні і в герметичному мішку.

Про це повідомляє “Цинічний Львів” з посиланням на “Вголос”.

За словами згорьованих батьків, трагедія трапилася 16 червня, а похоронили дівчинку 17 червня.

Батько дитини Сергій Смаль розповів, що перші ознаки хвороби у доньки з’явилися 11 червня. Зокрема, у неї піднялась температура до 37,4. Наступного дня температура трималась у межах 37-38 градусів. Батьки намагались збити жар, проте вже за годину все знову поверталося до попередніх показників.

А вже за добу температура у дівчинки підстрибнула до 40 градусів. Після цього батьки викликали швидку допомогу. Зрештою дитину госпіталізували в інфекційну лікарню з болями у животі та високою температурою, де вона провела три дні. Втім, врятувати Віку не вдалося.

Мама дівчинки стверджує, що лікарі протягнули час і не звернули увагу на критичне погіршення здоров’я. Зокрема, дівчинка скаржилася на жахливі болі у животі, однак медики списували це на нібито підвищений ацетон. Все, що робили лікарі, – це кололи антибіотики та анальгін з димедролом.

“Вона терпляча, а лікарі сказали, що якби було щось хірургічне, дитина би вже кричала. Коли стало нестерпно, дитина вила і стискала кулачки”, – згадує мама Вікторії.

Згодом дівчинці зробили рентген, на якому побачили, що легені критично уражені. За словами батька, легені були, “як у снігу”. У зв’язку з цим маленьку пацієнтку спершу підключали до кисневої маски, а згодом і до апарату ШВЛ. Втім, було уже запізно. Серце дитини двічі зупинялося, але вдруге його запустити не вдалося.

Про смерть доньки батькам повідомили телефоном, заявивши, що у неї міг бути COVID-19. Похорон відбувався за протоколами МОЗ для хворих на коронавірус: тіло було в герметичному пакеті, труна – закрита, а всі присутні одягали захисні костюми.

У довідці про смерть Вікторії як діагноз вказали “двосторонню негоспітальну пневмонію”, а навпроти пункту COVID-19 поставили знак питання. Уже після похорону у телефонному режимі батькам повідомили, що діагноз коронавірусної хвороби нібито не підтвердився. Втім результати тестів Сергій із дружиною досі не бачили.

Батьки стверджують, що якщо дитина й була інфікованою, то хвороба тривалий час протікала безсимптомно. Адже її ознаки виявилися лише із підвищенням температури.

Як раніше писав “Цинічний Львів”, на Львівщині від коронавірусу помер 28-річний хлопець.