Антимонопольний комітет може оштрафувати Kyivstar та інших операторів за 13-й місяць у році

0
1204

Мобільні оператори Kyivstar, Vodafone і lifecell повинні впродовж двох тижнів переглянути тарифні пропозиції і відмовитись від практики стягувати плату з абонентів щочотири тижні або їх перегляне Антимонопольний комітет.

Крім цього, АМКУ може оштрафувати провайдерів телеком-послуг, оскільки комітет завершив розслідування і винесе вирок 15 квітня.

Із серпня минулого року Kyivstar, Vodafone і lifecell почали переводити більшість тарифних планів на чотирьохтижневий період тарифікації (28 днів). До цього абонентську плату нараховували за календарний місяць – 30 чи 31 день. Через це абонентам доводилось платити за зайвий 13-й місяць у році.

Оператори пояснили зміну тарифів тим, що за законом розрахунковий період у один місяць встановили відносно терміну «абонентська плата», а нові тарифи потрапляють під інший вид оплати – «плата за пакет послуг»

Деякі оператори вже почали відмовлятись від сумнівної практики ще до засідання АМКУ. До прикладу Vodafone змінив деякі тарифні плани і збільшив розрахунковий період з чотирьох тижнів до місяця.