Алкоголізм та наркоманія – основні проблеми сучасного суспільства

0
713

Люди, які страждають на наркоманію та алкоголізм – велика проблема сучасного суспільства. Їх одужання вимагає втручання кваліфікованих фахівців, які допомагають позбутися від будь-яких видів патологічних залежностей.

Лікування наркотичної залежності

У 1953 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я наркоманія була визнана прогресуючим, невиліковним і смертельним захворюванням. Будучи причиною передчасних смертей, наркотики займають перше місце, випередивши серцево-судинні та онкологічні захворювання.

Наркоманія – це захворювання, що характеризується зловживанням наркотичними (психоактивними) речовинами, що викликають зміну стану свідомості і хворобливою пристрастю до них. В результаті вживання наркотиків утворюється стійка психічна і фізична залежність від наркотику з розвитком синдрому відміни при припиненні його прийому. При цьому захворюванні виникає стан, що істотно змінює психіку і поведінку залежного (наркомана).

Існує, так звана, біо-психо-соціо-духовна модель хвороби залежності, згідно з якою, в результаті вживання, всі сфери життя залежної людини схильні до негативних змін.

Підірване здоров’я, порушення психіки, проблеми в соціальному житті, втрата моральних цінностей – ось той «букет» наслідків, який отримує залежний в результаті вживання наркотиків.

Вживання психоактивних речовин чинить руйнівну дію на весь організм людини. На відміну від алкоголю, наркотики можуть зруйнувати організм за пару років, а при зловживанні декількома видами наркотиків, і за кілька місяців. Вкрай важливо розпізнати наркоманію якомога раніше і приступити до комплексного лікування.

Лікування наркотичної залежності включає в себе надання медичної допомоги і подальшу реабілітацію залежного.

На першому етапі проводяться необхідні заходи щодо детоксикації хворого. Цей процес необхідний в разі передозування або проявів абстинентного синдрому. У цей період важливою умовою для досягнення результату є повне позбавлення наркомана впливу будь-яких психотропних засобів.

Крім того, під час першого етапу лікування проводяться заходи по відновленню фізичних сил хворого (особливо для осіб, виснажених і ослаблених тривалим вживанням наркотиків). Істотну роль в цій фазі лікування грають фармакологічні засоби, які лікар застосовує як в цілях ослаблення абстинентного синдрому, так і з метою зміцнення організму і запобігання його зневоднення.

Після процедури детоксикації, пацієнт готовий приступати до другого етапу лікування – реабілітації. Реабілітація направлена ​​на відновлення особистості залежного при безпосередній роботі психологів і консультантів. Робота спрямована на позбавлення від моделей залежної поведінки. У комплекс реабілітації включені профілактичні заходи, спрямовані на попередження розвитку рецидивів.

Третій етап лікування – ресоціалізація, повернення до нормального і повноцінного життя в суспільстві. Залежний вчиться застосовувати отримані в ході реабілітації знання і досвід в реальному житті, після виходу з клініки.

Лікування алкогольної залежності

Проблема алкоголізму в Україні досить поширена. У зв’язку з тим, що вживання алкоголю є соціально прийнятним явищем, алкоголізм, на відміну від наркоманії, важче піддається діагностиці та лікуванню.

Алкоголізм – це захворювання, що характеризується хворобливою пристрастю до алкоголю, психічною та фізичною залежністю від нього. Для алкоголіка характерна втрата контролю над кількістю випитих спиртних напоїв, зростання толерантності до алкоголю. Для отримання задоволення дози спиртного постійно збільшуються. Має місце втрата ситуаційного контролю в житті алкоголіка. Як і в разі наркозалежності, при алкоголізмі також виникає абстинентний синдром (похмілля), має місце токсичне ураження органів, виникають провали в пам’яті. Алкоголізм призводить до найсумніших наслідків, і родичам алкоголіків це знайоме не з чуток. Своєчасне лікування хворих на алкоголізм має величезне значення і має здійснюватися кваліфікованими фахівцями в спеціальних клініках.

Лікування алкоголізму проводиться в кілька етапів. На першому етапі важливо усунути фізіологічні наслідки вживання алкоголю, а саме усунення похмільного синдрому. Для цього існує ряд процедур, спрямованих на відновлення організму від наслідків вживання – детоксикація.

Після цього пацієнт переходить в стадію реабілітації. В ході реабілітаційного процесу, завдяки кваліфікованій допомозі фахівців, хворому алкоголізмом вдається побачити і усвідомити масштаби свого захворювання і його наслідки, а також отримати ряд інструментів і рекомендацій, які в подальшому допоможуть йому почати нове життя. Протягом всієї реабілітації застосовується психотерапія, що сприяє виробленню установки у хворого на лікування і тверезий спосіб життя. Консультації психологів, участь в терапевтичних групах, спілкування з людьми, які не вживають алкоголь, позитивно позначається на процесі реабілітації.

Реабілітаційний центр «New Life»

Реабілітаційний центр у Львові “New Life” здійснює діяльність, спрямовану на надання допомоги наркозалежним та позбавлення від алкогольної та наркотичної залежності, в суворій відповідності з усіма вимогами законодавства.

Діяльність реабілітаційного центру «New Life» є юридично і фінансово прозорою і відкритою для співпраці з профільними структурами. Професійним кредо організації є дотримання анонімності та конфіденційності резидентів.

Сайт реабілітаційного центру https://new-life.center