Активісти закликають бойкотувати трьох проросійських фіналістів відбору Євробачення-2019

1
5719
фото: сторінка "Відсіч" у Фейсбук

Троє з шести фіналістів конкурсного відбору Євробачення-2019 – відверті колаборанти!

Про це йдеться на сторінці “Відсіч” у соціальній мережі Фейсбук.

“Фаворитка” конкурсного відбору MARUV у 2015 році виступала на “Новой волнє” в Сочі, торік – на Чемпіонаті світу з футболу в РФ, а також була на пропагандистському “Першому каналі” на шоу “Вєчєрній Ургант”, яке веде той самий Ургант, що жартував, як червоні комісари порубали жителів українського села. У квітні у MARUV заплановані виступи в Москві та Санкт-Петербурзі. Вона коментує це так: “Кожен обирає сам, як нести мир”. Свого часу на шоу “Голос країни” її тренером був Сєргєй Лазарєв – той самий, що представлятиме Росію цього року. Це означає, що будуть “братські обійми” з російським учасником, лояльність до російських ЗМІ та взагалі Росії.

Учасниця дуету YUKO – громадянка РФ, тобто країни-агресора за українським законодавством. Хоч вона живе в Україні вже 7 років, та залишається громадянкою РФ і визнає це, і навіть сама заявила під час відбору, що виступала в Росії, бо “була вдома”. Це точно конкурсантка від України? Неможливо не відзначити принципову “патріотичну” позицію YUKO: “Последний раз мы выступали в России в начале лета прошлого года, сейчас мы не соглашаемся и не ездим”. Тобто ще торік вони спокійно виступали в Росії попри загарбницьку війну з тисячами жертв, яку Росія розв’язала, а тепер, коли претендують потрапити від України на Євробачення, просто “нє єздят” і не кажуть чому.

ANNA MARIA – дует двох близнючок з Криму. Їхня мати – віце-прем’єр у підконтрольному Росії окупаційному “уряді” Аксьонова, яку в Москві нагородили премією “Юрист року”. Їхній батько з 2014 року перейшов на службу Росії та був призначений суддею “Верховного суду Криму”, а у 2016 році пішов на пенсію. І батькові, і матері інкримінується державна зрада, але вони недоступні органам слідства, оскільки живуть в окупованому Криму. Сестри не тільки не засуджують зрадництво батьків, а й нахабно заявляють на українському ТБ, що “Україна не веде війну з Росією, а конфлікт просто називається АТО”. А на запитання “чий Крим?” заявили, що вони #внєполітікі й що “Україна просто втратила Крим”. Авжеж, їхню участь у конкурсі та можливу перемогу Росія може використати для легалізації анексії Криму – мовляв, оскільки доньки кримських високопосадовців представляють Україну й українці це нормально сприймають, отже насправді Україна нібито сама не має претензій щодо Криму.

Поза сумнівом Росія зробить усе, щоб у суботу, 23 лютого (символічна для Кремля дата), у фіналі переміг один із цих відверто ватних проросійських учасників. Адже це чудова можливість зганьбити Україну на весь світ та деморалізувати українців.

Активісти звертаються до керівника UA: Суспільне мовлення Зураба Аласанії й вимагають негайно вжити заходів щодо усунення з конкурсу учасників-колаборантів, яких там не мало б бути ні за яких обставин – бо це кричуще нехтування інформаційною безпекою держави під час війни. А також вимагають відкликати у телеканал СТБ право проведення конкурсного відбору на Євробачення.

Також дописувачі соціальної мережі закликають глядачів не підтримувати колаборантів і не голосувати за них: “Пам’ятайте, що маєте можливість дивитися телешоу й насолоджуватися піснями в теплій оселі на м’якому дивані завдяки тим, хто нині стримує російського агресора на передовій. Пам’ятайте, що в цей час сотні українців перебувають у полоні в окупантів, тисячі загинули, мільйони втратили домівки. Не вірте тим, хто каже, що “іскусство внє політікі”, бо якраз вони і роблять мистецтво політикою і пропагандою. Не дозволяйте російським посіпакам і ворожій пропаганді зробити з вас бездумну маріонетку”.