“Адвокат Медведчука постійно нападав на мертвого Стуса”, – Кіпіані розповів про скандальний суд над його книгою

0
820

Вахтанг Кіпіані, автор книги “Справа Василя Стуса” розповів, що під час суду над його книгою адвокат Віктора Медведчука зухвало “нападав” на вже мертвого Стуса. Він нібито хотів доказати, що саме Стус був негідником, а не Медведчук, про якого йдеться у книзі.

Про це повідомляє 24 канал, передає “Цинічний Львів”.

Він зауважив, що приниження Стуса в очах українців – це принципове питання для Медведчука.

Кіпіані пояснив, що судовий процес над книгою триває вже рік. Однак суд відбувається не над самою книгою, а над Стусом взагалі.

Усі можуть ознайомитись із записом з залу судового засідання. Якщо його послухати – видно, що адвокат Медведчука постійно нападає на вже мертвого поета,
– зауважив Кіпіані.

За словами автора книги, для Медведчука та його прихильників принципово не тільки розв’язати питання з книгою, але й вплинути на суспільство. Вони нібито хочуть показати, що це Стус був негідною людиною, змінював свої погляди, а не Медведчук, про якого йдеться у книзі.

Кіпіані запевнив, що Медведчук намагається підпорядкувати собі інформаційний та політичний простір. “Він купує канали, приводить в парламент зграю товаришів, недарма літає до Путіна. Це є частина його політичного шляху. Відповідно, закриває рот усім, хто описує його діяльність не в кольорах його каналів”, – пояснив журналіст.

Критичні думки і оцінки книги йому смертельно небезпечні. Йому здається, що це підважує його статус. На мій погляд, Медведчук у справі Стуса виглядає як маленька нікчемна людина, яка виконала завдання, які поклала на нього комуністична партія,
– сказав Кіпіані.

Журналіст розповів, що Медведчук працював на ідею засудження Стуса, про це говорять матеріали справи. Натомість Медведчук запевняв, що “зробив все можливо”.

“Я точно можу сказати, що навіть якби Медведчук був блискучим і чесним адвокатом – він би Стуса не врятував, але він би залишив у історії справи свої клопотання, звернення, аргументи – ми цього не бачимо. Ми бачимо лише те, що він був солідарний з обвинуваченням”, – підсумував Кіпіані.