НАБУ почало розслідування про розтрату держкоштів на зйомки фільму компанії Зеленського, – Ситник

0
2063
Національне антикорупційне бюро України почало розслідування щодо компанії “Кіноквартал”, яка належить новообраному президенту Володимиру Зеленському, за фактом можливої розтрати коштів Державного агентства з питань кіно.

Про це заявив директор бюро Артем Ситник під час засідання антикорупційного комітету Верховної Ради.

Так, за словами Ситника, на початку квітня в НАБУ надійшла заява від організації “Союз добровольців” щодо здійснення компанією “Кіноквартал” корупційного правопорушення.

Зокрема йдеться про те, що Держкіно фінансувало 49% бюджету фільму “Я, Ти, Він, Вона” цієї компанії.

У Союзі добровольців наголосили, що умовою фінансування було створення фільму повністю українською мовою, проте компанія Зеленського цю умову не виконала, а отже, допустила розтрату держкоштів.

Ситник пояснив, що за підсумками інформаційно-аналітичної перевірки детективи не встановили факту злочину та відмовилися починати кримінальне провадження.

Однак, суд, за зверненням Союзу добровольців, зобов’язав НАБУ відкрити провадження.

Нагадаємо, романтична комедія “Я, Ти, Він, Вона” стала абсолютним рекордсменом за зборами серед українських фільмів, зібравши в прокаті понад 71 млн гривень. На сьогодні, фільм у кінотеатрах країни подивилося майже 800 тис. глядачів. Це абсолютний рекорд серед українських фільмів, знятих за всі роки незалежності.