“А де їхній Томос? Сталіним підписаний?”: Порошенко звернувся до РПЦ

0
1154

Президент України Петро Порошенко вимагає від  російської православної церкви продемонструвати їхній Томос про автокефалію з необхідними підписами.

Про це Глава держави заявив під час виступу у Вінниці.

“Ніхто не вправі перед українцями закривати двері храму божого, визнавати хто канонічний, а хто не канонічний. Тепер вже наша церква (ПЦУ – УНІАН) є канонічною, а нехай тепер вони (РПЦ – УНІАН) зараз самі розберуться – покажуть томос. А де їх томос? Сталіним підписаний? Правда, її не сховаєш”, – наголосив Президент.

За словами Порошенка, двері кожного храму мають бути відкритими перед українцями,  він не має  питати, якого патріархату церква, бо він до Бога йде і вся церква має бути єдина. Він також зазначив, що Україна з утворенням ПЦУ знімає ярмо Московської церкви та імперії. “Ніхто вже не здатен зупинити Україну та українців в нашій роботі на нашому шляху по розбудові власної держави. Ніхто не може зупинити українців, які відходять геть від Російської імперії і Радянського союзу. Ніхто не здатен зупинити Україну та українців, які знімають ярмо Московської церкви і московської імперії. Ніхто не може зупинити українців у нашому шляху до свободи, до ЄС”, – наголосив президент.