91% українців підтримує вступ країни до ЄС, підтримка вступу до НАТО – зменшується

0
353

Серед українців зростає підтримка вступу до ЄС, свідчать дані оприлюдненого 5 квітня опитування Соціологічної групи «Рейтинг».

Про це пише Радіо Свобода.

«Нагадаємо, що в перші дні війни відбувся ріст з 68 до 86%, далі ріст продовжився і станом на кінець березня становить 91% – абсолютний рекорд за всі роки досліджень», – заявили автори дослідження.

При цьому, за їхніми словами, більшість (56%) переконані, що Україна стане членом Євросоюзу протягом одного-двох років, 23% – за п’ять років.

«За місяць дещо зменшилася кількість тих, хто вірить, що Україна приєднається до Європейського союзу у дуже короткій перспективі (з 61% до 56%), і зросла кількість тих, хто вірить у вступ до ЄС за п’ять років (з 13% до 23%)», – йдеться в повідомленні.

Водночас, як свідчить опитування, рівень підтримки вступу в НАТО серед українців продовжує зменшуватися.

«У перші дні війни підтримка входження України до Альянсу зросла з 62 до 76%, у перший тиждень підтримка зменшилася до 72%, а станом на кінець березня становить 68%, тобто наближається до довоєнних показників», – йдеться в дослідженні.

Також, за результатами опитування, 78% опитаних вважають, що справи в Україні рухаються у правильному напрямку. Лише 11% протилежної думки, 11% – не змогли оцінити.

«95% опитаних вірять у те, що Україна зможе відбити напад Росії, проте впевненість у швидкій перемозі «за кілька тижнів» дещо зменшилась з 47% до 35%. Натомість зросли позиції «кілька місяців» і «півроку – рік». 14% не змогли відповісти на це питання», – йдеться в повідомленні.