72% українців вважають, що мова є важливим атрибутом незалежності України

0
1793
На думку більшості українців, українська мова є важливим атрибутом незалежності країни.
Про це пише “Цинічний Львів” з посиланням на “Діло”.

Понад 80% людей вважають, що у робочий час українською мусять спілкуватися усі, хто працює на керівних посадах або в державних установах. Однак ще 13% українців є прихильниками російської мови і впевнені, що вона має стати державною на всій території України. Такі дані показало загальнонаціональне дослідження, яке провели Центр Разумкова та фонд “Демократичні ініціативи”.

  • 72% громадян вважають, що мова є важливим атрибутом незалежності України.
  • 25% громадян – протилежної думки (найбільше на Сході).

Окрім того, половина українців вважає, що на окупованому Донбасі та в анексованому Криму права україномовних людей порушують.

Також 82% українців вважають, що очільники держави та держслужбовці у робочий час мають спілкуватися державною мовою. Із цим твердженням погоджуються, зокрема, більшість мешканців Півдня та Сходу.

Яку мову українці вважають рідною:

  • 73,4% українців – українську;
  • 22% українців – російську;
  • 1,7% українців – іншу мову;
  • 2,9% українців не змогли відповісти.

66% українців погоджуються, що у приватному житті охочі можуть вільно спілкуватися російською, однак єдиною державною мовою має бути українська. 18% громадян вважають, що російська має мати офіційний статус в окремих регіонах. 13% осіб впевнені, що російська має стати державною на всій території України.

Нагадаємо, що Черновецький через суд хоче зробити російську мову в Україні державною.