4 роки тому ворожа куля вибила Героя України Василя Сліпака, який проміняв Паризьку оперу на війну

0
845

4 роки тому, 29 червня 2016 року, на Донбасі загинув справжні патріот, Герой України, оперний співак зі світовим іменем і боєць АТО Василь Сліпак. Він 19 років пропрацював у Франції, але коли на сході України почалася війна, кинув все і став добровольцем “Правого сектору”. У бою за батьківщину і загинув.

Про це повідомляє “Цинічний Львів”, посилаючись на “Депо.ua”.

Народився Василь у місті Львові 20 грудня 1974 року. Співати почав рано. Як і будь-яка дитина, був присутній на усіх домашніх святкових гостинах, які не обходилися без пісень.

Із 1981 по 1991 роки навчався у Львівській школі № 46.

Ще дуже молодий Василь Сліпак у 1997 році успішно подолав конкурсне випробування на вступ до складу Паризької національної опери. Його голос дав змогу йому почати сольну кар’єру у Франції та Європі. У вересні 2001 року брав участь у майстер-класах Джанін Райс, Ренати Скотто і Терези Берганца.

Василь Сліпак з перших днів підтримував Євромайдан. Організовував акції у Парижі, збирав волонтерську допомогу для Революції Гідності.

Уперше поїхав на війну у травні 2015 р. Пробув там понад місяць. Позивний “Міф” на честь Мефістофеля з’явився відразу. Воював у Пісках у районі Донецького аеропорту. Брав участь у боях за Авдіївку у складі 1-ї окремої штурмової роти 7-го окремого батальйону Добровольчого українського ко́рпусу (ДУК ПС) — не через політичні переконання, поїхав туди, де брали добровольців. Повернувся пораненим.

Улітку 18 червня 2016 року втретє поїхав на Донбас, щоб доправити зібрану допомогу захисникам-добровольцям, і планував залишитися там на півроку. Але 29 червня 2016 року, виконуючи бойове завдання як кулеметник у складі 1-ї штурмової роти Добровольчого українського корпусу «Правий сектор» (ДУК ПС), загинув у бою близько 6:00 від ворожої кулі калібру 12.7 мм, яку випустив снайпер з великокаліберної гвинтівки.

Василь Сліпак ціною власного життя врятував побратимів. Українські захисники відбили атаку російських збройних формувань на смт Луганське (Бахмутський район Донецька область) з боку міста Дебальцеве та перейшли у контрнаступ, посунувши противника з двох укріплених позицій на висотах поблизу с. Логвинове.

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять про Героя України та оперного співака зі світовим іменем Василя Сліпака.