У Мадриді вшанували 800 патріотів, закатованих прокомуністичними бойовиками

0
1265

У Мадриді відбувся урочистий захід із вшанування пам’яті засновника національного профспілкового руху в Іспанії, очільника Хунти націонал-синдикалістського наступу (JONS) Раміро Ледасми Рамоса.

Про це йдеться на сторінці Міжконтинентального об’єднання українських націоналістів у facebook.

Акція, організована активістами іспанської Фаланги та молодіжного об’єднання фалангістів, відбулася опівдні 1 листопада на мадридському цвинтарі “Мучеників Араваки”, де у братській могилі поховано 800 іспанських патріотів, розстріляних прокомуністичними бойовиками у 1936 році.

У пам’ятному заході участь взяв відомий український діяспорянин, керівник УПА “Воля” Іван Вовк на запрошення свого іспанського колеги Альваро Антона, який із 12-річного віку є симпатиком фалангістського руху.

Урочиста церемонія проходила перед братською могилою, над якою ще в 1940 році було споруджено меморіальний комплекс, де на стіні кладовища, над плитами із надписами прізвищ та імен розстріляних, з одного боку вмонтовано герб Іспанії часів правління генералісимуса Франциска Франка, а з іншого – символ Фаланги з ярмом і стрілами. Посередині комплексу знаходиться великий гранітний хрест із барельєфом обличчя Ісуса Христа та надписами: “800 мучеників полягли тут” (ліворуч), “1936, IN MEMORIAM, 1 листопада 1940, R.I.P.” (під хрестом), “Для Бога та Вітчизни. Присутні!” (праворуч).

Пам’ятаний захід фалангістів, у якому брала участь також націоналістична молодь, розпочався одразу після панахиди, що традиційно проводиться в День всіх святих на прохання родичів загиблих в Араваці іспанських патріотів.

Варто відзначити, що богослужіння очолював єпископ-помічник Мадридської архідієцезії, єзуїт Хуан Антоніо Мартінес Каміно, який того дня оголосив про беатифікацію 24 “мучеників переслідувань, що їх зазнала Іспанія у 1930-х роках”.

Одразу ж після того, як представники церкви покинули територію цвинтаря, очільник іспанської Фаланги Мануель Андріно розпочав захід по вшануванню пам’яті Раміро Ледасми і всіх загиблих від рук комуністів та соціалістів в роки громадянської війни на території Іспанії. “Похоронені тут мученики були знищені через класову ненависть революційних лівих, які прагнули покласти край священній єдності Іспанії, її історії, її традиції та її культурі”, – сказав лідер фалангістів.

Він представив запрошеного на акцію Томаса Лоренцо – внучатого племінника Раміро Ледасми, який високо оцінив вірність присутніх ідеалам його загиблого родича і закликав: “Ми повинні підтримувати цей живий жар, щоб одного дня полум’я знову розцвіло, а Іспанія стала такою, якою була раніше” (0:55 хв. відео).

Особливо натхненним був виступ лідера молодіжної Фаланги Фернандо Макуеди, який зокрема наголосив: “Маємо сьогодні бути активними, енергійними, яким був Раміро. Лише так ми зможемо зробити Іспанію такою, якої вартуємо. На жаль, більшість молодих людей сьогодні не знають, що таке честь. Я мав щастя народитися і вирости в родині фалангістів, які змалку розповідали мені, що таке честь і що свою честь треба захищати – навіть ціною власного життя, коли треба вмерти за свої ідеї. Сьогодні ніхто з ліберальних політиків не готовий померти за ідею, тоді як ми готові до цього. Ми є меншістю, але меншістю відбірною. Нині і народна партія (РР), і соціалісти (РSOE), і VOX – всі використовують демократію для руйнування Іспанії. Натомість ми маємо намір прийти у парламент, щоб зламати систему” (5:05 хв. відео).

Завершився захід вшанування пам’яті Раміро Ледасми і загиблих у громадянській війні патріотів Іспанії епічним виконанням гімну іспанської Фаланги “Лицем до сонця” (16:05 хв. відео), а також традиційними гаслами представника старої гвардії фалангістів Карлоса Батреса: “Іспанія – Єдина! Іспанія – Велика! Іспанія – Вільна! Вгору Іспаніє!”.