Український етно-джазовий квінтет GANNA з Берліна продовжує досліджувати таємниці давніх українських пісень. Ансамбль впевнено об’єднує різні світи – від джазу до фольклору, від експериментальної естетики до неокласичної.
5 березня aнсамбль Ганни Гринівої GANNA випустить новий сингл Spivanka. Після міжнароднoго успіху останнього альбому гурту Dykyi Lys, який вийшов у серпенi 2020 року на провiдному нiмецькому лейблі Double Moon Records та Jazz Thing Next Generation, квінтет продовжує заглиблюватися в традиції українського фольклору та пробуджує його до другої весни.
Spivanka була записана в прямому ефірі в Театрі Дельфi в Берліні в рамках міжкультурного проекту «Етнонім» української громадської організації в Берліні Kul´tura та кримськотатарської громадської організації в Києві АЛЄМ. Квінтет GANNA та кримськотатарські артистки Аліє Хаджабадінова та Ельнара Халілова створили спільну концертну програму, яка складалася з джазових аранжувань українських та кримськотатарських фольклорних пісень. Ця співпраця є виразом глибокого зв’язку між двома культурами та фундаментальної істини того, що кримські татари та Україна залишаються разом, попри всі негаразди. Проект відбувся за підтримки партнерської програми «Культура для змін» Українського культурного фонду та програми Meet up: Німецько-Українські зустрічі.
Про iсторiю пiснi Spivanka Ганна розкаже в документальному фільмi, який вийде у вереснi 2021 року. Стрічка покаже ексклюзивні моменти з дослідницької експедиції Ганни Україною – життя бабусь та дідусів, які співають фольклорних пісень. Серед них – 86-річний Василь Потяк із села Криворівня в Карпатах. Він розповідає про своє життя і співає традиційну cпіванку цього краю.
Документальний фільм також покаже, як Ганна вперше аранжувала співанку для лейбла свiтового джазовогo гiтариста Курта Розенвінкелята Міхаели БоковоїHeartcore Records. Лейбл випустив пiсню Spivanka в рамках проекту Heartcore for Ukraine у березні 2020 року. Це результат співпраці всесвітньо відомимиx джазовимиx музикантiв із Лос-Анджелеса, Нью-Йорка та Берліна Луїса Коула (Knower), Майкла Ліга (Snarky Puppy), гітаристiв Педро Мартінс та Даніеля Сантьяго, кларнетиста Маркусa Ерліха, продюсера Харіса Каранцаса, співачки і композиторки Ганна Гринівої разом з дітьми родинного будинку Жива Перла в селi Бортники бiля Львова. Усі кошти від продажу пiснi фінансуватимуть придбання музичних інструментів та здобуття музичної освіти тридцятьма хлопчиками, які зараз мешкають у названому дитячому будинку.
Spivanka – вiдео пoсилання:
Spivanka – повна версія:
https://soundcloud.com/ganna-gryniva/spivanka-live-at-theater-in-delphi-full-version/s-4X7amLWpids
Spivanka – радіоверсія:
https://soundcloud.com/ganna-gryniva/spivanka-radio-edit/s-CNqQqG1TzDO
Heartcore for Ukraine – вiдео пoсилання:
https://www.youtube.com/watch?v=HzL-Wt8q4NY
GANNA Сaйт: https://gannaband.com/
GANNA Facebook: https://www.facebook.com/GannaEnsemble
GANNA YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC0gKi6yz3nld5VaD9-n316Q
GANNA Instagram: https://www.instagram.com/ganna_berlin/
Зв’язок
Мартіна Вайнмар – Культурна агенцiя в Гамбурзі
Електронна пошта: info@ganna-gryniva.de
Teл: +49 163 2121855
SPIVANKA
Ганна Гриніва – вокал, аранжування
Мусiна Ебобiссе – тенор-саксофон
Повель Вiдестранд – фортепіано, синтезатор
Том Беркман – контрабас
Матіас Руппніг – барабани
Аудіозапис – Мартін Рух, Лінус Гмюндер
Змішування та мастеринг – Мартін Рух
Відеозапис – Джонатан Кірхгеснер &TimeSculptures, Анна Фрон
Монтаж відео – Джонатан Кірхгеснер & Timesculptures,
Олександр Фразе-Фразенко, Войта Дрнек
ОСОБЛИВА ПОДЯКА
Войта Дрнек, Мартіна Вайнмар, Мартін Рух, Есма Аджієва та АЛЄМ – кримськотатарська громадська організація, Катерина Ріц-Ракул та громадська організація “Культура”в Берліні, Аліє Хаджабадінова, Ельнара Халілова, Ленура Халілова, Еміне Аджієва, Український Культурний Фонд, MeetUp! – Асоціація німецько-української дружби, Ніколаус Шнайдер та Театр Дельфи Берлін, Тільман Агуєрас, Джуліан Цвіклінський, Альоша Августин, Таня Гриніва.