У Львівській обласній раді засудили звільнення відомих артистів із Львівської опери

0
1815

Громадськість Львівщини висловлює стурбованість з приводу звільнень, які останнім часом відбуваються у Львівському національному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької. Фахівці вважають, що необґрунтовані кадрові рішення псують імідж театру та шкодять українській культурі.

Про це йдеться у запиті депутата Львівської обласної ради Олега Панькевича до генерального директора Львівського національного театру опери та балету імені С. Крушельницької Василя Вовкуна та голів облради та облдержадміністрації, яке підтримано 19 листопада 2019 року на сесії Львівської обласної ради.

«Зокрема, йдеться про звільнення відомих артистів театру, які багато років працюють на сцені та тішать публіку своїм талантом. Чимало фахівців вважають такі кадрові рішення необґрунтованими, такими, які псують імідж театру та шкодять українській культурі.
Свою позицію стосовно ситуації театрі висловив Форум громадських організацій Львівщини, який об’єднує Конгрес української інтелігенції, Союз українок, Товариство політв’язнів та репресованих та десятки інших шанованих організацій.
Прошу вас належно відреагувати на кадрові рішення у Львівському національному театрі, з’ясувати всі обставини та не допустити втрати доброї слави театру й звільнення талановитих артистів», – йдеться в депутатському запиті.

Нагадаємо, що в українських вишах хочуть дозволити викладання мовою окупанта.