Депутати Львівської обласної ради поскаржилися на зйомку відео еротичного змісту у Палаці Потоцьких

0
327

Депутати Львівської обласної ради вимагають ініціювати перевірку щодо ймовірних зловживань керівництва Львівської національної галереї мистецтв при використанні музею з комерційною метою та відкрити кримінальне провадження у зв’язку з порушенням законодавства.

Про це йдеться в депутатському запиті депутатів Олега Панькевича та Мирослави Бабінської до Національної поліції у Львівській області та голів Львівської облради та облдержадміністрації, яке підтримано на сесії 19 листопада 2019 року.

Йдеться про факт зйомки відео еротичного змісту в залах Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького (пам’ятці архітектури Палаці Потоцьких).

«Вважаємо, що керівництво галереї проявило недбалість при використанні приміщення музею та музейних експонатів високої історичної та культурної цінності з комерційною метою, свідомо пішло на порушення режиму використання пам’ятки культурної спадщини, створивши загрозу нищення експонатів.

Водночас очевидним є порушення Закону України «Про захист суспільної моралі» щодо проведення видовищних заходів еротичного характеру. За законом воно дозволяється лише в спеціально відведених місцях при дотриманні необхідних санітарних та гігієнічних норм і лише за наявності спеціального дозволу (ліцензії). Навряд чи Львівська національна галерея мистецтв має ліцензію на такі заходи.

Очевидно, в діях керівництва Львівської національної галереї мистецтв, яке дозволило такі зйомки, є ознаки порушення законодавства та зловживання службовими повноваженнями, а також ймовірні фінансові порушення.

З огляду на ці факти та на великий суспільний резонанс справи, просимо вас ініціювати перевірку щодо ймовірних порушень та зловживань керівництва Львівської національної галереї мистецтв при використанні музею з комерційною метою, зокрема для зйомок згаданого еротичного відео; відкрити кримінальне провадження та внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань й провести розслідування у зв’язку із вчиненням дій, які мають ознаки злочину», – йдеться в депутатському запиті.

Нагадаємо, депутати Львівської обласної ради поскаржилися на зйомку відео еротичного змісту у Палаці Потоцьких