Редакція інтернет-видання “Цинічний Львів” підводить підсумки 2018 року і пропонує читачам ще раз ознайомитися з подіями, що відбулися у світі, у нашій державі, та на теренах Львівщини, які на наш погляд, мали найбільший вплив і резонанс.
Отож, згадуємо 2018 рік.
Створення Православної Церкви України
15 грудня, на Об’єднавчому Соборі в Києві новим предстоятелем УПЦ обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка). Таким чином, було ліквідовано Українську православну церкву Київського патріархату та Українську автокефальну православну церкву і створено єдину Православну церкву України. Як передбачалося, УПЦ МП на чолі з Онуфрієм відмовилися входити до складу ПЦУ. Наступним логічним кроком стало проголошення УПЦ МП Російською православною церквою в Україні.
В Україні введено воєнний стан
Верховна Рада затвердила указ президента Петра Порошенка про введення воєнного стану. Під час виступу в Раді президент повідомив, що частково змінив свій указ. Він запропонував запровадити воєнний час не по всій території України, а лише в 10 областях. Йдеться про області, розташовані вздовж російського, молдавського кордону та на узбережжі Чорного та Азовського морів. До цього переліку входили Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька області.
Військова агресія Російської Федерації проти українських суден в Азовському морі
25 листопада ПС ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-Морських Сил ЗС України, яка рухалася в напрямку української акваторії в Азовському морі та намагалася Керченську протоку, яку контролювали росіяни. Через російську агресію на Азовському морі поранено шість українських військових та захоплено малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, рейдовий буксир “Яни Капу”, малий броньований артилерійський катер “Нікополь”. Загалом, 26 українських моряків стали військовополоненими.
Смерть активістки Катерини Гандзюк з Херсона
Керівник справами Херсонського міськвиконкому, радниця міського голови Херсона Катерина Гандзюк, яку 31 липня облили сірчаною кислотою, померла. Ця подія обурили всю громадськість України та прогресивних політиків, адже винуватці злочину так і не були знайдені. Ця трагічна новина спричинила до відставки Генерального прокурора Юрія Луценка, яку щоправда не прийняв Президент України.
Вихід кума Путіна Віктора Медведчука на політичну авансцену
Кума президента Росії Володимира Путіна, політика Віктора Медведчука обрали головою політради партії «За життя». Очевидно, що ця подія пов`язана з тим, що президент РФ Володимир Путін, одночасно з просуванням Мінських домовленостей, буде активно намагатися впливати на хід президентських і парламентських виборів в Україні.
Конгрес США визнав Голодомор геноцидом українського народу
Палата представників Конгресу США одностайним рішенням ухвалила резолюцію, у якій Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу. Співавторами резолюції виступили понад три десятки конгресменів від Демократичної і Республіканської партій. Зазначається, що постановча частина документа містить визнання висновків Урядової Комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 р.) про те, що “Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 рр. геноцид проти українців”.
Перемога української тенісистки Еліни Світоліної на Підсумковому турнірі WTA
У фіналі завершального турніру сезону, в якому брали участь вісім кращих тенісисток за підсумками року, Еліна обіграла в трьох сетах американку Слоан Стівенс. Фактично, українська спортсменка, яка запам`яталася у 2018 році також тим, що відмовилася виступати на турнірі в Росії, стала найкращою тенісисткою у світі.
Вояків УПА визнано учасниками бойових дій
Президент України Петро Порошенко підписав законопроект №8519 про посилення соціального захисту учасників боротьби за незалежність України в ХХ столітті. Відповідно до закону, статус учасника бойових дій надається особам, які брали участь у всіх формах збройної боротьби за незалежність України в 20 столітті в складі Української повстанської армії, Української повстанської армії отамана Тараса Боровця (Бульби) “Поліська Січ”, Української народної революційної армії (УНРА) , озброєних підрозділів Організації українських націоналістів і відповідно до закону “Про правовий статус і пам’яті борців за незалежність України в XX столітті” визнаними борцями за незалежність України в 20 столітті.
В Україні узаконили “євробляхи”
Народні депутати проголосували в цілому за законопроект, що знижує акцизи на розмитнення автомобілів. Головною зміною до законопроекту в порівнянні з першим читанням є встановлення строків щодо пільгового розмитнення автомобілів, які були ввезені в Україну (так званих “євроблях”). Щоправда, розмитнення “євроблях” у такій редакції не задовільнило багатьох активістів, які на знак протесту заблокували пункти пропуску пости в Західній Україні.
Поновлення Романа Насірова на посаді голови ДФС
Більш як річна епопея з ув’язненням голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова завершилася тим, що Окружний адміністративний суд Києва 11 грудня поновив на посаді голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова. Цей факт обурив громадськість та користувачів мереж, які розкритикували судову та правоохоронну системи України. Нагадаємо, що на початку березня 2017 року суд арештував Насірова з можливістю застави в 100 мільйонів гривень, яку внесли його дружина і тесть. Після цього відсторонений голова ДФС вийшов із СІЗО.